Cilt Kararması Nasıl Geçer? Renk Açıcı Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Cilt kararması, kadınların en çok şikayet ettiği kozmetik sorunlardan biridir. Cilt renginde koyulaşma ve bölgesel kararmalar farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Çevresel etkenlerin yanı sıra yanlış uygulamalar da deride kararmalara neden olur.

cilt kararması

Cilt Kararması Neden Olur? Vücudun Hangi Bölgelerinde Kararma Görülür?

Vücudun özellikle nefes almayan bölgelerinde görülen cilt kararması; derinin nemsiz kalması sonucunda ortaya çıkabilir. Diz, dirsek, koltuk altı, bikini bölgesi ve bacak aralarının sürtünmesi de ciltte koyulaşmaya sebep olur. Ten renginden bağımsız olarak herkeste görülebilen bu durum, esmer tenlilerde daha belirgindir.

Cildin nefes almasını engelleyen çok dar kıyafetler giymek, sentetik kumaşlar tercih etmek ve pamuk içermeyen pedler kullanmak da cilt karmasının nedenlerindendir. Bunların yanı sıra yanlış epilasyon uygulamaları, sir ağda, güneşe fazla maruz kalmak ve yaşlanma gibi etkenler de ciltte koyulaşmalara yol açar. Hava kirliliği, sigara ve stres cilt hasarlarına yol açarak cildin doğal rengini kaybetmesine sebep olur. Genetik faktörler de cilt lekelerinin ve cilt kararmasının altında yatan faktörlerdendir.

bölgesel kararma cilt beyazlatma

Cilt Kararması Nasıl Geçer? Ciltte Koyulaşmayı Önlemek Mümkün Mü?

Cilt yüzeyinde koyulaşma olmaması için ilk olarak derinlemesine nemlendirmeniz gerekiyor. Cildinizin daha fazla kurumaması için pH değeri 3.8 – 5.5 aralığında olan temizlik ürünlerini ve yıkama jellerini kullanmaya özen gösterin. Ölü hücrelerden kurtulmak için peeling yaparken cildinize uygun ve tahriş etmeden nemlendirme özelliği olan ürünleri tercih edin. Nem eksikliğinden kaynaklı karartılarda C vitamini içeren serumlarla bakım yapabilirsiniz. Cildin alt katmanlarında yavaş yenilenme söz konusu ise kolajen takviyesi de kullanabilirsiniz. Mantar, sedef ve egzama gibi deri hastalıklarından şüpheleniyorsanız bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda sağlıklı beslenmeli, bol su tüketmeli, düzenli egzersiz yapmalı ve sigara, stres gibi cildinize zarar veren etkenlerden de uzak durmalısınız. Belli saatlerde güneşlenmemek ve güneşe çıkarken koruyucu krem kullanmak da ciltte koyulaşmayı önleyecektir.

renk açıcı krem cilt kararması

Ciltte koyulaşmayı önlemek için yapabileceklerinizin dışında mevcut cilt kararmalarını geçirmek için de farklı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. E vitamini, laktik ve glikolik asit içeren ürünler kullanabilirsiniz. Leke açıcı etkisi bulunan meyankökü özü içerikli ürünler de yardımcı olacaktır. C vitamini ve hyalüronik asit bulunan ürünler ile cildinizi destekleyebilirsiniz. Günümüzde cilt kararması için en çok tercih edilen yöntem ise renk açıcı krem kullanmaktır.

renk açıcı cilt beyazlatıcı

Renk Açıcı Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Kararan Cilt Bölgesini Beyazlatır Mı?

Beyazlatıcı krem olarak da bilinen renk açıcı krem; genital, bikini, diz ve dirsek gibi vücudun hassas bölgelerindeki cilt kararmalarını gideren bir üründür. Bölgesel kararmalarda renk değişimi, cilt tonu dengesizliği ve koyulaşmaları azaltmak için kullanılmaktadır. Doğal bitki özlerinden oluşan renk açıcı krem, kararan cilt bölgesinin kademeli olarak iyileşerek doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda ton farklılıklarını da dengeler.

ciltte kararma koyulaşma

Viaxi Renk Açıcı Cilt Bakım Kremi; içeriğindeki yüksek kaliteli hidrolize buğday unu ile beyazlatıcı, aydınlatıcı ve yaşlanma karşıtı etki gösterir. Hidrolize buğday unu, aktif kozmetik içerik sağlayıcısı olan İsviçre’li Givaudan ile Fransız Soliance firmalarının işbirliğinde üretilmiş Axolight markadır. Inovatif beyazlatıcı aktif bileşen olan hidrolize buğday unu, cilt renginden sorumlu olan melanin üretimini ve dengesini desteklediği kanıtlanmıştır. Diğer beyazlatıcı bileşenlerin aksine çevre dostudur ve biyolojik olarak parçalanabilir niteliktedir.

ciltte kararma beyazlatıcı krem

Viaxi Beyazlatıcı Krem, içeriğindeki zeytinyağı esteri ve gliserin ile cildi derinlemesine nemlendirerek besler. Renk açıcı krem Viaxi, cilt temizlendikten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilir. Uygulama esnasında  dairesel hareketlerle masaj yaparak cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Gözle görünür sonuçlar için en az 3 – 4 hafta kullanılması ve bu süreçte güneş banyosu yapmaktan kaçınılması tavsiye edilir.

 

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?